30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

U konfrontua me policinë, arrestohet një person në Prizren

Një person i dyshuar u arrestua në Prizren pas një konfrontimi të tensionuar me forcat e policisë.

Ngjarja ndodhi pasi personi i dyshuar refuzoi të bindet nga urdhërat e policisë gjatë veprimeve për të adresuar disa raste të parkingjeve të paligjshme.

Ai gjithashtu u akuzua për refuzim të prezantimit të dokumenteve dhe për fyerje të zyrtarëve policorë.

“Në momentin e arrestimit, personi i dyshuar ofroi rezistencë, duke rezultuar në lëndime për dy zyrtarët policorë. Megjithatë, pas një interviste dhe një vendimi të prokurorit, i dyshuari u lirua. Rasti aktual është nën hetim të vazhdueshëm për të zbuluar të gjitha detajet dhe për të marrë një vendim të drejtësishëm”, njofton policia.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Syla dëshiron që me Suharekën ta mposhtë Ballkanin

Futbollisti i Suharekës, Ilir Syla, ka dëshirë për të arritur fitore ndaj rivalit të qytetit, Ballkanit. Suhareka që nga edicioni i ri do të garojë në...

Përurohet Shtegu i Lirisë “Pashtriku”

Në kuadër të aktiviteteve shtetërore në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në përurimin...

Lajmet e Fundit