18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Vetëvendosje në Prizren akuzon pushtetin për arrogancë dhe mospërfillje

Lëvizjen Vetëvendosje akuzon zyrtarët komunalë të Prizrenit, për sjellje arrogante dhe mospërfillëse ndaj asamblistëve.

“Që nga ardhja në pushtet, Shaqir Totaj dhe drejtorët e tij, kanë qenë arrogant e mospërfillës ndaj kërkesave dhe interesave të qytetarëve, duke shty përpara çështje të klikave të pushtetarëve dhe dostave të tij personal!”, thuhet në reagimin e LVV-së në Prizren.

Kliko linkun: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/972463101139793

Kryetari i Komunës, Shaqir Totaj dhe ekipi i tij akuzohen për përçarje dhe injorimin e nevojave të qytetarëve.

“Përveç këtyre, Totaj dhe drejtorët e tij, shpesh herë ofendojnë dhe përqeshin kuvendarët, duke mos u përgjigjur në çështjet dhe pyetjet e tyre, që janë e drejtë ligjore dhe kërkesa të qytetarëve. Në seancën e fundit kishte një shpërfaqje më të madhe të arrogancës, kryesisht nga drejtorët që kanë të bëjnë me shërbime publike dhe inspektorateve, dhe jo vetëm”.

Në këtë kontekst, asamblistët kanë shprehur  revoltwn duke mos marrë pjesë në mbledhjen e fundit, si një akt bojkoti ndaj pushtetit lokal./PrizrenPress.com/

Kliko linkun: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/464907599261208

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Ballkani përballet me Santa Colomën në rrugën për Champions

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani, do të përballet me Santa Colomën nga Andorra në raundin e parë kualifikues për Ligën e Kampionëve. Sivjet Liga...

Itali-Shqipëri, formacionet e mundshme

Kampionati Evropian nis sonte me duelin Gjermani-Skoci me fillim nga ora 21:00. E nesër në mbrëmje do të luajë Kombëtarja e Shqipërisë ndaj Italisë. Italianët janë...

Lajmet e Fundit