30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

25 vjet nga rënia e dëshmorit Zenun Çoçaj

Sot, bëhen 25 vjet nga rënia e dëshmorit Zenun Çoçaj.

Çoçaj ka rënë dëshmor në Gjonaj të Hasit.

Bashkëluftëtarët e kanë çmuar lartë figurën e tij.

Zenun Çoçaj ka rënë dëshmor pak ditë para çlirimit të Kosovës.

Ai, është dekoruar me titullin  “Hero i Kosovës” nga ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi /PrizrenPress.com/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

Atentati në Paris, ndaj ish-kryeministrit shqiptar, Esat pashë Toptani

Më 13 qershor 1920 u vra në Paris Esat pashë Toptani. Ish-kryeministri i mërguar Toptani, në vitet 1918-1920 po përpiqej të ndërhynte pranë Konferencës së...

Lajmet e Fundit