32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Dy të lënduar si pasojë e një vetaksidenti në Budakovë të Suharekës

Një vetaksident ka ndodhur në fshatin Budakovë të Suharekës, ku si pasojë janë lënduar dy persona.

Shkak i vetaksidentit mësohet të jetë humbja e kontrollit të drejtimit të veturës.

Ndërkaq të lënduar janë duke u trajtuar në emergjencën e Spitalit të Prizrenit.

Rastin për Klankosova.tv, e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

“Një vetaksident ka ndodhur në fshatin Budakovë të Suharekës , pasi shoferi ka humbur kontrollin e automjetit. Si pasojë janë lënduar dy persona ku të njëjtit janë duke marr trajtim mjekësor në emergjencën e Spitalit rajonal të Prizrenit”, tha Gashi.

Lidhur me rastin po merret njësiti i trafikut rajonal.

Po ashtu një postim kanë bërë edhe organizata vullnetare e zjarrfikësve, ku kanë treguar për ndërhyrjen e tyre për t’i shpëtuar të lënduarit.

Marketing

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Për 24 orë në Kosovë u shënuan 53 aksidente, një me fatalitet

Në 24 orët e fundit në Kosovë, u shënua një numër i madh i aksidenteve. Gjithsej, u regjistruan 53 aksidente, bën me dije Policia e...

Rreth 60 aksidente trafiku për 24 orë

Brenda 24 orëve në Kosovë u shënuan 59 aksidente trafiku. Kështu bën me dije raporti i policisë. Po ashtu u regjistruan 24 aksidente me të lënduar...

Lajmet e Fundit