19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Tetë rrugë në Piranë të Prizrenit po shtrohen me kubëza

Komuna e Prizrenit është duke realizuar projekte të rëndësishme infrastrukturore në fshatin Piranë.

Tetë rrugë janë duke u shtruar me kubëza, duke përmirësuar infrastrukturën rrugore të këtij fshati.

Kliko vdeon: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/823024803099507

Përveç kësaj, është investuar edhe në sistemin e kanalizimit fekal, ku janë shtruar 600 metra kanalizim brenda fshatit.

Këto investime nga Drejtoria e Shërbimeve Publike janë pjesë e përpjekjeve për të përmirësuar cilësinë e jetës së banorëve të Piranës dhe për të zhvilluar më tej infrastrukturën lokale./PP/

 

Marketing

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

 

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Klubi Futbollistik “Liria” e Prizrenit fillon nesër përgatitjet për sezonin 2024/25

Nesër, në orën 18:00, Klubi Futbollistik "Liria" i Prizrenit do të nisë përgatitjet për sezonin e ardhshëm 2024/25. Ekipi do të rikthehet në fushë...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 37 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot i nxehtë, me diell e vranësira të pakta gjatë ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 18...

Lajmet e Fundit