22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Sot përurohet “Kalaja e UÇK-së” në fshatin Leskovec të Prizrenit

Sot, në orën 11:00, në Ditën e Çlirimit të Prizrenit, do të bëhet përurimi i “Kalasë së UÇK-së” në fshatin Leskovec.

Kjo datë përkujton përvjetorin e çlirimit të qytetit dhe do të shënohet me një ngjarje të rëndësishme për komunitetin dhe historinë e zonës. Përurimi i kësaj kalaje është një shenjë nderimi dhe përkujtimi për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe rolin e saj në luftën për liri.

Në këtë ceremoni pritet të marrin pjesë figura të rëndësishme lokale dhe kombëtare, përfshirë veteranë të UÇK-së, banorë të fshatit, si dhe vizitorë të tjerë që do të nderojnë këtë ditë historike./PrizrenPress.com/

Marketing

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pasi humbi nga Oleksandr Usyk në luftën për kampionin absolut të botës në peshat e rënda, Tyson Fury u desh të nxirrej...

25 vjet nga çlirimi i Kosovës

25-vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara. Më...

Lajmet e Fundit