14.8 C
E enjte, 19 Shtator, 2024

Malisheva pëson humbjen e parë këtë sezon

Skuadra e Malishevës ka regjistruar humbjen e parë këtë sezon në Superligën e Kosovës në futboll.

Drita ishte ekipi që ia shkaktoi Malishevës disfatën e parë, pasi e mposhti në ndeshjen e mbetur të xhiros së parë.

Në duelin e luajtur të mërkurën në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, Drita triumfoi me rezultatin e ngushtë 2:1.

Një gol në pjesën e parë dhe një tjetër në të dytën, i mjaftuan Dritës për të regjistruar fitoren e dytë në elitën e futbollit kosovar pas tri ndeshjeve të luajtura.

Rezultati i takimit u zhbllokua në minutën e 24-të kur Besnik Krasniqi realizoi nga penalltia për ta kaluar Dritën në epërsi 1:0.

Drita e dyfishoi epërsinë në minutën e 59-të me golin e shënuar nga Veton Tusha pas asistimit të Iljasa Zulfiut.

Krejt çka arriti Malisheva të bëjë deri në fund të takimit ishte ta ngushtoj rezultatin në 2:1, falë golit të Altin Aliut në minutën e 79-të.

Me këtë fitore, Drita ka tubuar 6 pikë, katër më pak se Malisheva që ka dy ndeshje më shumë të luajtura se skuadra nga Gjilani.

Marketing

Shitet banesa me çmim të volitshëm në Prizren

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

NISMA në Prizren diskuton për zgjedhjet e 9 shkurtit 2025

NISMA Socialdemokrate, dega në Prizren, mbajti një takim me kryesinë e saj për të diskutuar situatën aktuale politike dhe përgatitjet për zgjedhjet qendrore që...

Urim Zenelaj, MVP i javës së parë

Në fundjavë filloi ProCredit Superliga për edicionin 2024-25. Që në fillim kishte ndeshje interesante. Proton Cable Prizreni fitoi ndaj Sigal Prishtinës (100:88), ku qendra Urim...