25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Arbër Rexhaj: Nuk bëjmë kurrë koalicion me PDK-në, pikë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj është shprehur shumë i bindur se kjo parti nuk do të bëjë kurrë koalicion me PDK-në

“Ne nuk bëjmë kolaicion me PDK-në dhe pikë. Edhe njëherë po e përsëris Levizja Vetëvendeosje nuk bën koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, as para e as kurrëfar koalicioni. Pikë. Kryeministri Kurti i ka thirrë të gjithë krerët e opozitës, aty është përgjigj PDK. Unë jam pjesë e disa legjislaturave dhe kam parë që më së shumti që është thirru për seanca të jashtëzakonshme, unterpelanca është Kurti.”, tha Rexhaj.

Linku: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/972463101139793

Ai tha se opozita ka pasur kërkesë të vazhdueshme për të shkuar në zgjedhje.

Rexhaj tha se Kurti është treguar gjenroz për këkesat e opozitës.

Deputeti i VV-së tha se opozita është thirrur në darkë për të biseduar për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare prej të cilave Kosova fiton 300 milionë euro.
Rexhaj tha se tashmë nuk ka arsye legjitime për të kërkuar dorëheqje të Kurtit, shpërndarje të Kuvendit.

“Opozita më nuk e ka legjitimitetin moral për ta kritiukuar Kurtin për cfarëdo sfere. Nuk po them se kemi qenë në të gjitah sferat të bardhë e të mirë se sigurisht kur e ke qeverinë edhe mund të gabosh diku.”, u shpreh ai.

Linku: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/464907599261208

Rexhaj tha se opozita nuk është e gatshme për zgjedhje.

Rexhaj tha se Kurti është një kryeministër i jashtëzakonshëm. që sipas tij kurrë nuk e ka pasur Kosova.

“Sepse këta e kanë ëprballë një kryeministër i cili është i jashtëzakonshëm, edhe në përdorimin e praktikave qeveritare, po ashtu edhe mendimin e koncepteve politike. Unë mendoj që tash ka kryeministër Kosova, më herët ka pasur në kuptimin e asaj që e kanë ushtruar do funksione por kryeministër të vërtetë tash ka, i cili din me thanë edhe jo.”, tha Rexhaj. /ATV

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Projekti i bashkëfinancuar i mbjelljes së boronicës në Prizren: 2.4 hektarë të mbjella me sukses

Projekti i bashkëfinancuar nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për mbjelljen e boronicës po vazhdon me sukses në territorin e Komunës së Prizrenit....

Mot me diell sot, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Siç bën me dije Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat maksimale do...

Lajmet e Fundit