21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Totaj: Profesionalizmi na bëri më transparente se komunat e tjera

Prizreni është shpallur komuna më transparente për vitin që kemi lënë pas.

Në lidhje me këtë ka folur kryetari i kësaj komune, Shaqir Totaj, i cili thotë se transparenca është indikator i rëndësishëm i performancës.

“Transparenca është një indikator i rëndësishëm i performancës, aty ku ka punë të mirë është plotësisht të ketë edhe transparencë. Qytetarët kanë nevojë që të dinë për komunën, kanë qasje në dokumentacion, kanë mundësi direkt si po merren vendimet, normalisht rritet besimi i qytetarëve të qeverisja lokale”, u shpreh Totaj.

Kliko linkun: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/972463101139793

“Është obligim i yni që të mos i mbajmë asgjë fshehur, kushdo që ka nevojë të ketë mundësi në kanalet e rregullta përmes qasjes në dokumentet zyrtare, t’i ketë informacionet që do që t’i ketë”.

Totaj nuk la anash pa përmendur edhe punën e madhe që bëjnë zyrtarët./Klan Kosova/

Kliko linkun: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/464907599261208

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Selmanaj uron festën e Bajramit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Driton Selmanaj, së bashku me bashkëpunëtorët e tij, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës në Prizren...

Urimi i Totajt për festën e Bajramit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, u ka uruar besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit. Ai ka dëshiruar që kjo ditë të sjellë paqe,...

Lajmet e Fundit