17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ballkani shkruan historinë, e fiton tri herë rresht titullin

Ballkani është shpallur kampion për herë të tretë rresht në Superligën e Kosovës në futboll.

Ekipi i Ilir Dajës e ka mposhtur Llapin në “Zahir Pajaziti” me rezultat minimal prej 0-1 me golin e Bernard Karricës në minutën e 73-të të takimit pas një gabimi nga Trimor Selimi i Llapit.

Llapi deri në fund të takimit nuk arriti që të bënte më shumë, duke mbetur kështu në vendin e dytë në tabelë.

Kjo është hera e tretë rresht që Ballkani bëhet kampion i Kosovës në Superligë, e që këtë gjë e kishte arritur vetëm Besa vite më parë.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

“Ura e Fshajtë” në gjendje të keqe( Foto)

Gjendja te Ura e Fshajtë në rrugën Gjakovë – Prizren po alarmon qytetarët që frekuentojnë atë pjesë, të cilët janë ankuar në vazhdimësi se...

25 vjet nga çlirimi i Kosovës

25-vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara. Më...

Lajmet e Fundit