32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Dilema për Rafael Leao-n: Milan-i mendon shitjen për 100 milionë euro

Rafa Leao po lidhet me një transferim prej 100 milionë eurosh në Arabinë Saudite këtë verë dhe Milan-i është në një dilemë të madhe.

“La Gazzetta dello Sport” shkruan se “një pikëpyetje e madhe ka rreth një muaj që dominon: Cila është e ardhmja e Rafa Leao-s?”.

Gjatë muajit të kaluar, një ndërmjetës i besuar i babait të Leao-s ka qenë në bisedime me klube nga Arabia Saudite, veçanërisht Al Hilal-in, për të vlerësuar sinqeritetin e interesit të tyre.

Sipas raportit, Rafa vlerësohet shumë në Arabinë Saudite dhe shihet si një yll i mundshëm në ligën e Cristiano Ronaldo-s.

Megjithatë, për sa i përket ofertave, ende asgjë nuk është konkretizuar. Milan-i nuk ka marrë asnjë ofertë zyrtare. Ata janë gjithashtu të vetëdijshëm se Leao është një kandidat për të zëvendësuar Mbappe-n te PSG, nga ku mund të arrijë gjithmonë një ofertë e pakundërshtueshme.

Dilema sillet rreth dy çështjeve kryesore: “sa” dhe “kur”.

Lidhur me tarifën e transferimit, Milan-i futi një klauzolë lirimi prej 175 milionë euro në rinovimin e kontratës së Leao-s në vitin 2023. Ndërsa ky është çmimi i deklaruar i klubit, negociatat janë gjithmonë të mundshme.

Logjika sugjeron se Milan-i nuk do të pranojë oferta të ulta, por çdo ofertë në 100 milionë euro do të hapte dilemën: të shesë apo ta mbajë?

Leao ka qenë një figurë kyçe te Milan-i, ndoshta si askush tjetër. Pikat e forta dhe të dobëta të tij janë të qarta për të gjithë. Ai është një lojtar fantastik një për një, padyshim atleti më mbresëlënës në ligë. Pothuajse në çdo ndeshje, ai ka momente ku krijon shanse, driblin para disa mbrojtësve ose bën lëvizje “përtej” aftësive njerëzore.

Megjithatë, Leao mund të ecë dhe të shkëputet disi, duke treguar hapësirë ??për përmirësim në gjuajtje dhe lëvizjet pa top. Për tre sezone, ai ka shënuar rreth 15 gola në sezon.

Koha e çdo oferte të mundshme është gjithashtu vendimtare. Tregu saudit po ecën më ngadalë se vitin e kaluar dhe PSG-ja gjithashtu nuk është në nxitim.

Ka më shumë gjasa që një ofertë, nëse vjen, të arrijë në korrik ose edhe të zvarritet në gusht. Kjo kohë paraqet një problem për Milan-in, pasi humbja e lojtarit të tyre më të rëndësishëm në fund të afatit kalimtar do të linte pak kohë për të rindërtuar ekipin.Albanian Post

 

Marketing

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

 

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

https://prizrenpress.com/kompleksi-newco-elan-ofron-banesa-te-endrrave-tuaja-ne-zemer-te-prizrenit/

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Atentat ndaj Donald Trump

Kandidati për president i SHBA-së Donald Trump ishte duke mbajtur një fjalim para popullit amerikan në Pensilvania ku papritur u dëgjuan të shtëna me...

Seanca e radhës së Kuvendit të Prizrenit: Fokus në menaxhimin e mbeturinave dhe dhënien e pronave komunale

Të enjten u mbajt mbledhja e radhës e Kuvendit të Prizrenit, ku u shqyrtuan dhe miratuan një sërë pikash të rendit të ditës. Pjesa më...

Lajmet e Fundit