16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Kryhet një operacion i vështirë në spitalin e Prizrenit, pacienti me shëndet të mirë

Mjekët e Repartit të Urologjisë në Spitalin e Prizrenit kanë kryer një operacion të vështirë.

Dr.Halil Xhibexhiu tregon se pacienti pas operacionit është lirur me shëndet të mirë në shtëpi.

“Ditë më parë është operuar një rast mjaft sfidues. Pacienti A.M. i lindur me 1967 i diagnostikuar me tumor të ureterit të anës së djathtë me infiltrim të elementeve të mëdha të gjakut.

Operacioni i quajtur Nephroureteroctomia dex u krye me sukses nga një ekip i përbërë nga disa kirurgë urologë:

Dr. Halil Xhibexhiu
Dr. Bashkim Thaçi
Dr. Alban Hasani
Dr. Sadri Kastrati

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Xhaka për sekretin e suksesit të Leverkusen-it: Pimë gjak çdo mëngjes

I pyetur për të zbuluar sekretin e suksesit të Bayer Leverkusen-it këtë sezon, Granit Xhaka tha me shaka se ata “pijnë gjak çdo mëngjes”. I...

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe” – historiani befason me deklaratat e tij

Historiani Naim Flamuri ditëve të fundit ka marr vemendjen e publikut me deklaratat e tij për heroin kombëtar Gjergj Kastriotin- Skënderbeu. Ai mes tjerash ka...

Lajmet e Fundit