25.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Zafir Berisha: Lubizhda e Hasit ishte mbështetja e fuqishme e luftës së UÇK-së

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha ka kujtuar dëshmorët dhe martirët e fshatit Lubizhdë të Hasit

“Sot, 25 vite më parë (12 prill 1999) forcat militare e paramilitare serbe masakruan 54 burra, gra, fëmijë e pleq në fshatin Lubizhdë të Hasit! Lubizhda dhe Hasi në përgjithësi ishin mbështetja e fuqishme e luftës së UÇK-së për liri, arsye këto që shtyri forcat e okupatorit serb në kuadër të operacionit të tyre sekret “Patkoi” të masakroj dhe shkatërroj çdo gjë shqiptare”, shkruan Berisha në Facebook.

“Isha i nderuar që gjatë luftës me bashkëluftëtarë pata rastin që gjatë një misioni në Rajonin e Hasit të mbështetem nga heroi UÇK-së Besim Parallanga dhe banorët e Lubizhdës…”/

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Prizren, deklarohen rreth fajësisë dy të akuzuarit për rastin e aksidentit fatal nga gara në autostradë

Gjykata e Prizrenit ia ka ndëprerë paraburgimin Arlind Sylës, njërit prej të akuzuarëve për aksidentin tragjik në një garë automobilistike që ndodhi më 2023...

Dioqeza e Rashkës dhe Prizrenit acarohet me vendimin e MPJ-së ku iu ndalua hyrja në Kosovë, patriarkut serb

Dioqeza e Rashkës dhe Prizrenit, ka reaguar ndaj vendimit të autoriteteve kosovare, të cilat i ndaluan hyrjen në territorin e Kosovës, patriarkut serb, Porfirije. Nga...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit