18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Kurti: Prizreni do të lidhet me Tetovën dhe Shkodrën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha sot se, Prizreni do të lidhet me Tetovën e Maqedonisë së Veriut dhe Shkodrën e Shqipërisë.

“Rruga Prizren-Tetovë po bëhet. Kjo rrugë do t’i lidh dhe forcojë shqiptarët, por si Lidhja ku jemi sot”, tha Kurti.

Sipas tij, Prizreni nuk do të lidhet vetëm me Tetovën.

“Prizrenin dhe Gjakovën do ta lidhim edhe me Shkodrën”, tha ai.

Kryeministri Kurti, njëherësh edhe kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje takoi sot mbi 300 anëtarë të rinj të Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren.

Ai tha se Prizreni po e forcon lidhjen me Vetëvendosjen.

“Kryeqyteti i i historisë shumë shpejt do t’i kthehet punës progresiste dhe lidhjes së mirëqenies demokratike, sepse nuk do të zgjas shumë dhe do të rikthehemi fuqishëm”, tha Kurti.

Ai kërkoi nga anëtarët e rinj mobilizim për zgjedhjet qendrore dhe ato lokale, shkruan “PrizrenPress”.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi tha ndërkaq se, Vetëvendosje ka treguar se është në rrugën e duhur për vendin.

Ai kritikoi qeverisjen lokale të Prizrenit.

“Kjo qeverisje lokale i ka lënë hije të errët Prizrenit, Keqmenaxhimi ka sjellë regres dhe korrupsion në këtë qutet”, tha Abrashi./PrizrenPress.com/

Marketing

Kliko Videon

https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/413710234950771

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Policia shqipton mbi 2 mijë 4 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Bujqit e Rahovecit përkrahen me 21 milionë euro grante e subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë vikendit ka qëndruar në qytetin e Rahovecit, me ç’rast ka shënuar “Ditën e Verarisë”,...

Lajmet e Fundit