17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Lëvizja Vetëvendosje nderon dëshmorin Përparim Thaçi, në 26-vjetorin e rënies së tij

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi së bashku me anëtarët e tjerë kanë përkujtuar dëshmorin Përparim Thaçi, në 26 – vjetorin e rënies së tij.

“Përkujtuam dhe nderuam në 26 – vjetorin e rënies së tij, dëshmorin e kombit, Përparim Thaçi. Sot, përulemi me respekt të thellë përpara kujtimit të tij, duke shprehur mirënjohjen e pakufishme për sakrificën e tij sublime. Përparimi, dëshmoi se dashuria për vendin dhe përkushtimi ndaj idealeve kombëtare janë vlera që jetojnë përjetësisht në zemrat tona”, thuhet në njoftimin e LVV-së në Prizren.

“Le të kujtojmë gjithmonë se liria që gëzojmë sot janë rezultat i përpjekjeve dhe flijimeve të heronjve si Përparimi”.

“Në emër të brezave të ardhshëm, që do të ecin në gjurmët e tij, le të angazhohemi për të ruajtur dhe çuar përpara trashëgiminë e tij të lavdishme”.

“Lavdi e përjetshme dëshmorit të kombit, Përparim Thaçi. Lavdi dëshmorëve dhe martirëve të rënë për lirinë e Kosovës”./PrizrenPress.com/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Eurosport Italia për Shqipërinë: Skuadër ambicioze, kujdes nga Broja

'Eurosport Italia’ të martën vjen më një shkrim të gjatë për Kombëtaren shqiptare në prag të duelit me Italinë. Shqipëria dhe Italia do të ndeshen...

Deponohen para të falsifikuara në Prizren

Një burrë ka njoftuar se nga klientë të ndryshëm në Prizrën janë deponuar një shumë të hollash të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Në...

Lajmet e Fundit