34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

“Mazrreku” kampion i turneut “Java e Dëshmorëve të Hasit”

Në një ndeshje finale të mbajtur me entuziazëm të madh, ekipi “Mazrreku” ka triumfuar në Turneun Tradicional “Java e Dëshmorëve të Hasit”, duke mposhtur ekipin “Lagjja e Shehut” me rezultat bindës 4:1, shkruan PrizrenPress.

Finalja e këtij turneu prestigjioz, e cila u zhvillua në fshatin Gjonaj, u shoqërua nga një atmosferë festive dhe emocionuese.

Përpara finales, një ndeshje miqësore u mbajt ndërmjet KFV e Hasit dhe OVL e UÇK-së – Has, duke i dhënë fillim ditës së sportit dhe kujtimit.

Këtë vit, turneu arriti të mbledhë 52 ekipe nga mbarë Kosova, duke tërhequr një numër të madh tifozësh. Kjo pjesëmarrje masive dhe mbështetja e zjarrtë nga publiku krijuan një ngjarje sportive të paharrueshme në nder të dëshmorëve të zonës së Hasit.

Çmimet:

Mazrreku – Kampion
Lagjja e Shehut – Vendi i dytë
NT Hidroizolimi-Teuta – Ekipi më Fairplay
Lojtari më i mirë – Rinor Hoti
Portieri më i mirë – Dardan Ismajli

 /PrizrenPress.com

Më Shumë

Liria përforcon mesfushën me Qerimin

Liria po vazhdon me përforcime. Skuadra prizrenase sot ka zyrtarizuar mesfushorin, Egzon Qerimi. 30 vjeçari së fundi ishte pjesë e skuadrës së Ferizajit, derisa gjatë karrierës së...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, si institucion i parë shte­të­ror, publik e laik, mban për datë të themelimit të saj 10 korrikun e vitit 1920....

Lajmet e Fundit