19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Mërgimtari nga Suedia jep dhjetëra pajisje teknologjike për shkollat e Rahovecit

Gjatë orës mësimore hyri me laptopa në duar.

Në shkollën “Vëllezrit Frashëri” në Drenoc të Rahovecit, Agron Berisha u prezantua tek nxënësit.

Mision i mërgimtarit nga Suedia ishte furnizimi i kësaj shkolle me laptopë, projektorë e printerë.

Dorëzim të laptopve u bënë edhe tek Shkolla “Milaim Krasniqi” në Pastasel, e në shkollën “Dëshmorët e Lirisë” në Pataqan të Poshtëm.

Të gjitha këto donacione, sipas drejtuesve të shkollave, ua lehtësojnë punën mësuesve e nxënësve.

Për kontributin e tij, të kënaqur u shprehën zyrtarët nga Komuna e Rahovecit.

“Jemi shumë të kënaqur…me pajisje tona përcjellëse. Edhe këtë vit Agron Berisha ka sjell 50 laptopë…dhe pajisje tjera përcjellëse”, tha drejtori i Arsimit në Komunën e Rahovecit, Avni Morina.

Agron Berisha gjatë së premtes vazhdoi me donacione edhe në shkolla tjera të komunës së Rahovecit, ndërsa dhuroi edhe tablet për fëmijët të regjistruar si raste sociale.

.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Totaj priti zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit

Kryetari i Prizrenit,  Shaqir Totaj priti sot zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit të Republikës së Turqisë. Diskutimi kryesor u përqendrua në qeverisjen...

Vetëvendosje e braktis seancën e Kuvendit të Prizrenit, kryesuesja detyrohet të shtyjë për një ditë tjetër

Pas dështimit të një seance të jashtëzakonshme kohë më parë, të enjten ka dështuar edhe mbajtja e seancës së rregullt të Kuvendit të Prizrenit....

Lajmet e Fundit