27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Pensionohen profesorët Skënder Berisha dhe Fadil Bytyçi

Profesorët Skënder Berisha dhe Fadil Bytyçi kanë dalë sot në pension, pas shumë dekadash përkushtimi dhe punë të palodhur në fushën e edukimit.

Të dy profesorët kanë lënë gjurmë të thella në jetët e shumë brezave të nxënësve që kanë pasur fatin të mësojnë prej tyre. Kontributi i tyre në formimin arsimor dhe personal të nxënësve ka qenë i çmueshëm, dhe ata do të kujtohen gjithmonë me respekt dhe mirënjohje.

Gjatë ceremonisë, stafi dhe nxënësit e shkollës në ALG – Loyola-Gymnasium shprehën falënderimet e tyre më të sinqerta për punën dhe dedikimin e profesorëve.

Fjalimet emocionuese, dhuratat simbolike dhe duartrokitjet e ngrohta ishin vetëm disa nga mënyrat me të cilat komuniteti shkollor zgjodhi të shprehte mirënjohjen e tij.

Prof. Fadil Bytyçi dhe Prof. Skënder Berisha kanë qenë shembuj të shkëlqyer të profesionalizmit dhe përkushtimit. Ata jo vetëm që kanë dhënë mësim, por edhe kanë inspiruar dhe udhëhequr nxënësit drejt arritjeve të mëdha./PrizrenPress.com/


 

 

Marketing

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Dragash: Djali arrestohet pas sulmit ndaj nënës së tij

Në fshatin Restelicë të Dragashit, një grua është sulmuar fizikisht dhe kërcënuar nga djali i saj, 44-vjeçar, me të cilin kishte pasur konflikte të...

Berisha: Po të mos ishte UÇK-ja në sheshet dhe kafet e Kosovës do të jehonte kënga e Dragana Mirkoviqit

18 vjet burgim. Ky është verdikti që ka dhënë Gjykata Speciale për “Ujkun” e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Dënimi kundër Pjetër Shalës shkaktoi reagime të forta...

Lajmet e Fundit