16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Prizren – Arrestohen dy vëllezër, policia i kapi me drogë

Në rrugën ”Kasembeg”, Prizren, pas një pune operative zhvilluar nga Policia, është identifikuar dhe lokalizuar shtëpia e dy vëllezërve të dyshuar meshkuj K/Shqiptar , të cilët në pronësi mbanin substanca të dyshuara narkotike.

“Me urdhrin e Gjyqtarit të procedurës paraprake, është kontrolluar-bastisë lokacioni në fjalë me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit “Marihuanë”, në peshë totale 587.49 gr., një peshore elektronike, një bateri me elektroshok me mbishkrimin ,,POLICE”, dhe një skelet i armës automatike me tytë”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

Dy personat e dyshuar pas arrestimit dhe intervistimit me vendimin e Prokurorit, dërgohen në qendrën e mbajtjes.

81 vjet nga Konferenca e Pezës

Konferenca e Pezës është një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së Shqipërisë, ku u bënë përpjekje për bashkimin e shqiptarëve kundër pushtuesve...

Një muaj paraburgim për të dyshuarin e vrasjes në Malishevë

Gjykata Themelore në Gjakovë  ka caktuar një muaj paraburgim të pandehurit I.Z. për shkak të dyshimit se ka kryer veprën “vrasje” dhe “mbajtje në...

Lajmet e Fundit