16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Regjistrimi i popullsisë zgjerohet në dy objektet e Komunës së Prizrenit

Procesi i regjistrimit të popullsisë është bërë edhe më i lehtë për banorët e Prizrenit.

Koordinatori i komisionit komunal për regjistrimin e popullsisë, Haxhi Seferqaj, ka bërë të ditur se regjistrimi mund të bëhet tashmë në dy zyra të rëndësishme të komunës: Shtëpinë e Bardhë dhe Administratën Komunale.

Të gjithë qytetarët kanë mundësinë për të iu nënshtruar këtij procesi të rëndësishëm në këto dy objekte komunale. Përfundimi i këtij procesi është planifikuar për datën 17 maj, dhe është obligim për çdo qytetar të regjistrohet.

https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/776367217955014

Seferqaj theksoi se procesi po shkon mirë dhe pritet që të përfundojë në këtë javë në të gjitha komunat e Kosovës.

Ai bëri thirrje për të gjithë ata që ende nuk janë regjistruar që të përmbushin obligimin e tyre ligjor.

Në Prizren, deri më tani janë regjistruar rreth 100 mijë qytetarë, duke treguar një përqendrim të mirë të pjesëmarrjes nga komuniteti.

“Kjo është një mundësi për të gjithë banorët e Prizrenit për të qenë pjesë e procesit të rëndësishëm të regjistrimit të popullsisë”, tha ai. / tv Prizreni/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Banorët e Rogovës së Hasit ndihmojnë vullnetarisht në rregullimin e dy urave alternative

Derisa në urën e fshatit Rogovë të Hasit po kryhen punime, banorët e këtij fshati me vetiniciativë kanë kryer rregullimin e dy urave alternative. Sipas...

Lista e Shqipërisë për Euro 2024: Çfarë ndodhi me dyshen Uzuni – Cikalleshi

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho publikoi të hënën listën provizore me 27 lojtarë të ftuar për fazën përgatitore para Euro 2024 të kësaj...

Lajmet e Fundit