6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Renovimi i Ambulancës së Mjekësisë Familjare në Lugishtë e Hasit: Një hap drejt shërbimeve cilësore të shëndetësisë

Është drejt përfundimit renovimi i plotë i Ambulancës së Mjekësisë Familjare (AMF) në fshatin Lugishtë e Hasit.

“Gjendja do të rregullohet në të gjitha aspektet, duke filluar nga infrastruktura fizike e ambienteve të brendshme dhe të jashtme, deri tek hapësira e modernizuar dhe funksionale për të pritur pacientët dhe për të kryer shërbime shëndetësore të nevojshme’, njofton Komuna e Prizrent.

“Ky projekt do të ofrojë mjedis të mjaftueshëm për shërbime cilësore shëndetësore, duke përmirësuar përvojën e pacientëve dhe të personelit mjekësor”.

Mund të jetë një imazh i brenda

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Koha për spektakël në gjysmëfinale

Në fundjavë fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë, ku pritet një spektakël i basketbollit. Në gjysmëfinale do të ndeshen katër skuadrat që...

Tri përballje interesante në Albi Mall Superliga – vëmendja në Suharekë

Sot do të zhvillohen tri ndeshje në Albi Mall Superligën e Kosovës. Vëmendja do të jetë në Suharekë, pasi Ballkani është nikoqir i Dritës për...

Lajmet e Fundit