19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Shpallet konkursi për regjistrimin e nxënësve në Shkollën e Muzikës “Lorenc Antoni” në Prizren

Shkolla e Muzikës “Lorenc Antoni” në Prizren ka shpallur konkursin për regjistrimin e nxënësve të rinj për vitin shkollor 2024/2025.

Të gjithë nxënësit që kanë përfunduar klasën e parë të shkollës fillore mund të aplikojnë për programet e mësimit të instrumenteve si piano, violinë, kitarë, violë dhe violonçel.

Ndërkaq, nxënësit që kanë përfunduar klasën e tretë të shkollës fillore mund të zgjedhin mes instrumenteve si flautë, klarinetë, fizarmonikë, si dhe programeve për perkusione dhe balet klasik.

Për të aplikuar, kandidatët duhet të dorëzojnë fletëparaqitjen që mund të merren në shkollë, certifikatën e lindjes dhe vërtetimin nga shkolla fillore. Dokumentet pranohen nga data 10 qershor deri më 14 qershor 2024.

Marketing

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Sot përurohet “Kalaja e UÇK-së” në fshatin Leskovec të Prizrenit

Sot, në orën 11:00, në Ditën e Çlirimit të Prizrenit, do të bëhet përurimi i “Kalasë së UÇK-së” në fshatin Leskovec. Kjo datë përkujton përvjetorin...

Lajmet e Fundit