19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Sonte gjysmëfinalja e parë në CHL: Bayern përballë Real Madridit

Mbrëmja e së martes do të jetë e zjarrtë në “Allianz Arena”.

Ky vend do të jetë “fushëbeteja” e përballjes mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Bayern Munchen dhe Real Madrid.

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për gjysmëfinalen e parë në Champions League.

Loja pritet të nisë në ora 21:00.

Fituesi i mundshëm, do të bënte një hap tejet të rëndësishëm drejt finales.

Ndeshja e kthimit zhvillohet pas tetë ditësh, më 8 maj në “Santiago Bernabeu”.

Sipas statistikave të dy skuadrat janë përballur gjithsejt 26 herë në garat evropiane.

Bayern Munchen i ka 11 fitore, Reali 12 dhe tre ndeshje kanë përfunduar me barazim.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Guardiola: Realiteti është se jam më afër largimit sesa qëndrimit në City

Trajneri Pep Guardiola është tashmë në librin e historisë së Manchester City dhe Premier Ligës. Kampionati i tij i katërt radhazi anglez këtë vit,...

Trepça kampion i Kosovës

Klubi mitrovicas Trepça e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës, pasi mposhti në finale Golden Eagle Yllin. Me seri prej 3:2, mitrovicasit triumfuan në...

Lajmet e Fundit