17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

U vlerësuan si komuna më transparente, Totaj: Shumë është e rëndësishme që kemi dalë në mesin e të parëve, agjenda të fshehura nuk kemi

Në raportimin e sotëm të Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), përmes vlerësimit të “Transparometrit Komunal”, Prizreni renditet në krye të listës së 38 komunave të Kosovës.

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka thënë se për të qenë një kryetar i mirë duhet të dish si të menaxhosh me qytetarë e paratë, si dhe të mos kesh “agjenda të fshehura”.

Kliko linkun: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/464907599261208

“Unë konsideroj që për të qenë kryetar i suksesshëm dy gjëra janë kryesore, me i menaxhuar mirë njerëzit dhe paratë, edhe mos me pasur agjenda të fshehura. Sepse kur ki agjenda të fshehura ato të marrin shumë kohë pastaj. Shumë është e rëndësishme që kemi dalë në mesin e të parëve, agjenda të fshehura nuk kemi. Transparenca është indikator relevant, veç një element është më me rendësi se transparenca, performanca. Mirëpo përformanca i ndihmon transparencës. Komunat mund të sfidohen por ne nuk i limitojmë sfidat, ne i sfidojmë limitet dhe gjithmonë dalim fitues”, u shpreh Totaj./EkonomiaOnline/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Shpallet konkursi për regjistrimin e nxënësve në Shkollën e Muzikës “Lorenc Antoni” në Prizren

Shkolla e Muzikës “Lorenc Antoni” në Prizren ka shpallur konkursin për regjistrimin e nxënësve të rinj për vitin shkollor 2024/2025. Të gjithë nxënësit që kanë...

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Lajmet e Fundit