22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Arrestohen dy persona në Suharekë për dhunë familjare dhe mbajtje të armëve pa leje

Më 30 qershor 2024, Stacioni Policor Suharekë pranoi një informacion për një rast të dhunës familjare në fshatin Peqan të Suharekës. Njësitet policore reaguan menjëherë, duke lokalizuar, identifikuar dhe arrestuar të dyshuarit A.G (1956) dhe B.G (1990), njofton Policia e Kosovës, përcjell PrizrenPress.

Sipas hetimeve, pas një mosmarrëveshjeje familjare, njëri nga të dyshuarit kishte tentuar të sulmonte me sopatë.

Sektori i hetimeve të Stacionit Policor në Suharekë, gjatë hetimit të rastit, zbuloi se A.G posedonte armë pa leje. Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale një pistoletë kalibër 7.62 mm, një fishek të kalibrit 7.62 dhe një karikator.

Prokurori i shtetit ka lëshuar masën e ndalimit për 48 orë ndaj të dyshuarve dhe do të ngritë kallëzim penal për veprat penale “Dhunë Familjare”, “Kanosje” dhe “Mbajtja në Pronësi, Kontroll ose Posedim të Paautorizuar të Armëve”./PrizrenPress.com

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Shërbimi i Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit forcon bashkëpunimin me Klinikën e Kardiologjisë së QKUK-së

Dr. Narqize Arënliu Hoxhaj, drejtoreshë ekzekutive, së bashku me drejtorin mjekësor, Dr. Hasan Arzuallxhiu dhe drejtorin e infermierisë, Bsc. Fevzi Xhemali, së premtes, në...

Europa dhe Conference League, 6 ekipe shqiptare zbresin në fushë

Euro 2024 mësoi mbrëmjen e djeshme edhe finalisten tjetër, ku tashmë Spanjë – Angli do të sfidohen për trofeun e madh ditën e dielë....

Lajmet e Fundit