18.8 C
E shtunë, 27 Korrik, 2024

Ligën e Kampionëve e fiton Real Madrid

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Borussia Dortmundit me rezultat 2-0, duke u kurorëzuar me trofeun e 15-të në Ligën e Kampionëve.

Pjesa e parë u dominua nga Dortmundi, që pati raste të shumta por nuk gjeti golin e epërsisë, duke mos konkretizuar rastet.

Megjithatë, Reali u këndell në pjesën e dytë duke rrezikuar portën e “Bletave”. Në minutën e 74’ Dani Carvajal e realizoi golin e epërsisë në minutën e 74’, ndërsa Vinicius Junior e vulosi fitoren në minutën e 83’, pas një asistimi nga Jude Bellingham.

Ndeshja më nuk prodhoi ndonjë rast për t’u përmendur dhe në fund Reali fitoi me shifrat 2-0.

Kjo është fitorja e nëntë e Real Madridit në nëntë finalet e fundit në Ligën e Kampionëve.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve