25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Ligën e Kampionëve e fiton Real Madrid

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Borussia Dortmundit me rezultat 2-0, duke u kurorëzuar me trofeun e 15-të në Ligën e Kampionëve.

Pjesa e parë u dominua nga Dortmundi, që pati raste të shumta por nuk gjeti golin e epërsisë, duke mos konkretizuar rastet.

Megjithatë, Reali u këndell në pjesën e dytë duke rrezikuar portën e “Bletave”. Në minutën e 74’ Dani Carvajal e realizoi golin e epërsisë në minutën e 74’, ndërsa Vinicius Junior e vulosi fitoren në minutën e 83’, pas një asistimi nga Jude Bellingham.

Ndeshja më nuk prodhoi ndonjë rast për t’u përmendur dhe në fund Reali fitoi me shifrat 2-0.

Kjo është fitorja e nëntë e Real Madridit në nëntë finalet e fundit në Ligën e Kampionëve.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Ushtari i KFOR-it kujton ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë: “Kjo ma ndryshoi jetën”

Më 12 qershor 1999-të, forcat e NATO-s hyjnë në Kosovë pas 78 ditësh të bombardimeve, duke çliruar përfundimisht Kosovën nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit. Kjo...

Shënohet 81-vjetori i lindjes së Ukshin Hotit, Kurti viziton shtëpinë muze

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, kryeministri Albin Kurti mori sot pjesë në ngjarjen e...

Lajmet e Fundit