18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Policia jep detaje për arrestimin e njërit nga gjashtë familjarët që u shpallën në kërkim nga policia në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar A.L, njërin nga gjashtë personat që ishin në kërkim nga autoritetet.

A.L dyshohet për veprën penale “Vrasje në tentativë”.

“Njësiti i hetimeve të sektorit rajonal DRP Prizren me datën 27.05.2024 ka arritur që të lokalizoj dhe arrestoj të dyshuarin A. L (viti i lindjes 1957, mashkull kosovar shqiptar)”, thuhet në njoftim.

Policia shton tutje se i njëjti në prani të avokatit mbrojtës është intervistuar.

“Në lidhje me këtë është informuar prokurori i rasti, i cili ka lëshuar aktvendim për ndalim te dyshuarin për 48 orë. Rasti është nën hetime”, thuhet mes tjerash në komunikatë.

Ndryshe, të hënën, policia përmes një komunikate bëri të ditur se është në kërkim të gjashtë personave nga Prizreni.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Komuna e Prizrenit paralajmëron hapjen e Shtëpisë së Pleqve dhe rifunksionalizimin e ambulancës për pensionistët

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, ka pritur të mërkurën në takim kryetarin e Shoqatës së Pensionistëve të Prizrenit, Isuf Vraniqi, sekretarin Alajdin...

Policia po heton vdekjen e një gruaje në Prizren, në vend të ngjarjes u gjetën armë, 4 thika e 198 fishekë

Policia e Kosovës ka raportuar se po heton vdekjne e një gruaje në Prizren. Sipas raportit 24 orësh të PK-së, në vend të ngjarjes “janë...

Lajmet e Fundit