18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999 – Ditën e Çlirimit, shkruan “PrizrenPress”.

Në këtë ditë të rëndësishme, qytetarët e Prizrenit përkujtojnë me nderim heronjtë e UÇK-së, të cilët, 25 vjet më parë, zbritën nga malet për të sjellë tregimet e lavdishme të luftës kombëtare. Këto tregime do të përcillen tek brezat e ardhshëm si dëshmi e sakrificës dhe trimërisë së tyre.

“Lavdi dëshmorëve dhe martirëve që u flijuan për çlirimin e vendit, faleminderit miqve ndërkombëtarë, në krye me SHBA-të, që ndihmuan luftën e shenjtë të UÇK-së në terren. Falë sakrificës së tyre të jashtëzakonshme, sot e kremtojmë këtë ditë historike për Prizrenin në liri. Lavdi!”, thuhet në njoftim të komunës./ PrizrenPress.com

Marketing

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Vdes një person në Malishevë, rasti po hetohet

Një person ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor. Në raportin 24 orësh të Policisë së...

FOTO+VIDEO/ Si përpara 11 vitesh, Reali publikon fanellat e transfertave

Reali i Madridit publikoi këtë të hënë fanellat e dyta për sezonin 2024/2025, që do të përdoren nga skuadra e Carlo Ancelottit në takimet...

Lajmet e Fundit