27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Shtatë aktakuza brenda 24 orëve në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur shtatë (7) aktakuza kundër shtatë (7) personave gjatë 24 orëve të fundit.

Aktakuzat përfshijnë veprat penale si më poshtë:

Dy (2) aktakuza për “Lëndimi i lehtë trupor” kundër dy (2) personave.
Dy (2) aktakuza për “Kanosja” kundër dy (2) personave.
Një (1) aktakuzë për “Ndërtimi pa leje” kundër një (1) personi.
Një (1) aktakuzë për “Dhuna në familje” kundër një (1) personi.
Një (1) aktakuzë për “Sulmi” kundër një (1) personi.

 

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një videoje të postuar në rrjetet sociale ka disa pjesë të Kosovës, duke kërkuar nga mërgimtarët që të...

Policia në Prizren me aksion kundër keqpërdorimit të fëmijëve lëmosh-kërkues

Gjatë muajve të nxehtë, korrik e gusht, policia e rajonit në Prizren ka paraparë plan të veçantë të trajtimin e lëmosh-kërkuesve e sidomos lëmosh-kërkuesve...

Lajmet e Fundit