18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Siguria në Prizren, vlerësohet e mirë

Drejtori i Policisë Rajonale në Prizren, kolonel Faton Alija, ka pritur në takim Besar Gashin, drejtori i Departamentit për Operative të SHKK nga Drejtoria e Përgjithshme në Prishtinë, si dhe Aqif Ilazin, U/D drejtor i Qendrës së Paraburgimit në Prizren.

Në këtë takim, Alija ka shprehur falënderime drejtoreve të SHKK-ës për vizitën dhe bashkëpunimin.

Ai gjithashtu i ka njoftuar ata për situatën e sigurisë në rajonin e Prizrenit, e cilën e ka vlerësuar të qetë.

Gjatë bisedave, u diskutuan edhe tema tjera që lidhen me sigurinë dhe për vazhdimin e bashkëpunimit mes policisë dhe Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Të dy palët u dakorduan për vazhdimin e bashkëpunimit dhe realizimin e aktiviteteve të përbashkëta, të cilat ndikojnë në sigurinë e përgjithshme të rajonit tonë.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Spitali i Prizrenit pezullon operacionet e planifikuara, shkak mungesa e një ilaçi

Spitali i Prizrenit ka pezulluar operacionet e planifikuara (elektive) për shkak të mungesës së “Fentanil”-it, ilaç që përdoret kryesisht si qetësues dhimbjesh (analgjezik). Ndërkaq, operacionet...

Voziti 222 km/h në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet shoferi me 500 euro

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar shoferin që drejtoi veturën me shpejtësi prej 222 km/h dhe të njëjtin e ka gjobitur me...

Lajmet e Fundit