17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Sonte, finalja e Eurovisionit

Sonte do te mbahet nata finale e Eurovision Song Contest 2024.

Këtë vit, Shqipëria u përfaqësua me këngën ‘Titan’ nga Besa Kokëdhima e cila nuk arriti të kualifikohet për në finale.

Ndërkaq, shtetet finaliste janë: Suedia, Ukraina, Gjermania, Luksemburgu, Holanda, Izraeli, Lituania, Spanja, Estonia, Irlanda, Letonia, Greqia, Mbretëria e Bashkuar, Norvegjia, Italia, Serbia, Finlanda, Portugalia, Armenia, Qiproja, Zvicra, Slloveni, Kroacia, Gjeorgjia, Franca dhe Austria.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Vdes një grua në Spitalin e Prizrenit, familjari i saj dyshon që s’iu dha ndihma mjekësore me kohë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Spitalin e Prizrenit, ku ka humbur jetën një grua, e cila ishte dërguar në...

Balje: Ne si grup multietnik do e votonim shpërndarjen e Kuvendit

Deputetja Duda Balje në një prononcim për “Debat Plus” ka thënë se nëse bëhet shpërndarja e Kuvendit do e votojë. “Do e votoja shpërndarjen e...

Lajmet e Fundit