22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Sot luhet finalja e Championsit, Reali e Dortmundi drejt historisë

Sonte nga ora 21:00 do të luhet finalja e madhe e Champions League në mes të Dortmundit dhe Real Madridit në stadiumin “Wembley” në Londër.

“Mbretërit” do të tentojnë që ta fitojnë trofeun më të madh të futbollit evropian për herën e 15-të, ndërsa Dortmundi hyn në fushë për ta fituar për herë të dytë.

Kjo finale do të jetë e para për yllin e Real Madridit, Jude Bellingham, që do të ndeshet kundër ish-ekipit të tij.

Dortmundi nuk do të mund të llogarisë në tre lojtarë, Besnebainin, Duranville dhe Morey Bauzan, të cilët janë të lënduar.

Kurse, te Reali do të mungojnë David Alaba dhe Tchouameni, kurse në dyshime për ndeshje është edhe heroi ukrainas i madrilenëve, portieri Lunin.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Përurohet Shtegu i Lirisë “Pashtriku”

Në kuadër të aktiviteteve shtetërore në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në përurimin...

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll. Ylli francez nuk e vazhdoi...

Lajmet e Fundit