25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Inter-i kërkon të afrojë yllin e Juventus-it

Inter-i, i kurorëzuar së fundmi kampion i Serie A, duket se është gati të bëjë një goditje të madhe në merkato, duke vënë në shënjestër rivalin e tij të hidhur, Juventus-in. Sipas raportimeve të “SportMediaset”, klubi milanez i ka sytë te Adrien Rabiot, i cili gjendet në një situatë të komplikuar kontraktuale në Torino.

Me përfundimin e kontratës së mesfushorit francez muajin e ardhshëm, negociatat mes Rabiot dhe Juventus-it kanë hasur pengesa të mëdha financiare, duke ngjallur interes nga Inter-i.

Drejtori ekzekutiv i Inter-it, Beppe Marotta, ka demonstruar aftësinë e tij për të mbyllur marrëveshje të suksesshme në të kaluarën, dhe tani synon Rabiot si objektivin e tij të ardhshëm.

Edhe pse Marotta tashmë ka siguruar nënshkrimet falas të Mehdi Taremi-t dhe Piotr Zielinski-t, është e qartë se ambicia e tij nuk njeh kufij. Mundësia për të kapur Rabiot pa asnjë kosto përshtatet në mënyrë të përkryer me strategjinë e italianit me përvojë, i cili ka pasur sukses si te Juventus-i ashtu edhe te Inter-i.

E ardhmja e Rabiot-it duket se është në një udhëkryq dhe Inter-i është gati të përfitojë nga çdo mundësi që paraqitet.

Nëse negociatat me Juventus-in nuk përparojnë, klubi milanez mund të bëhet destinacioni i mesfushorit, pavarësisht interesimit të klubeve të huaja.

Ndikimi i Marotta-s në vendimmarrjen e lojtarëve është i dukshëm, siç tregohet nga rastet e mëparshme të Hakan Calhanoglu dhe Henrikh Mkhitaryan.

Me aftësinë e tij për të bindur lojtarët që të ndryshojnë skuadrën në Serie A, Inter-i ka besim se mund ta bindë Rabiot-in të bashkohet me radhët e tyre dhe të forcojë më tej skuadrën për sezonin e ardhshëm. Albanian Post

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Sulmohet një zyrtar në Suharekë

Dje,  në ora 18:30, në Suharekë, është arrestuar një mashkull kosovar i dyshuar për kryerjen e veprës së sulmit ndaj një personi zyrtar. Pas arrestimit,...

Vdes një person në Rahovec pasi u godit nga traktori

Një person ka vdekur në Rahovec pasi është goditur nga një traktor. Sipas raportit policor, i dyshuari mashkull kosovar duke lëvizur prapa me traktor, dyshohet...

Lajmet e Fundit