7.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Sot varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e argjendarisë në Suharekë që u vra në aksionin e policisë

Sot do të varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e armatosur në argjendarinë “Diakos” që mbeti i vrarë nga një përballje me Policinë e Kosovës më 30 nëntor, gjatë një operacion policor për kapjen e të dyshuarve për grabitjen e armatosur të argjendarisë në fjalë.

Gjykata Themelore në Prizren dje u ka caktuar masën e paraburgimit ndaj katër të arrestuarve lidhur me këtë grabitje.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Kjo është kënga të cilën thuhet se Tito e ndaloi për shkak se ishte shumë …
Po ashtu, Gjykata ka njoftuar se për të njëjtit është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“I. B.B., II. B.I., dhe III. L.C., për shkak të dyshimit të bazuar se në bashkëkryerje kanë veprën penale Grabitja, nga neni 374 par. 1 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Dhe, T.B., për shkak të dyshimit zë bazuar se ka kryer veprën penale mbajtja në pronësi, në kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve nga neni 366 par. të KP-së”, thuhet në njoftim.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Voziti 105 km/h në zonën 50/ Vozitësit të Prizrenit i pezullohet patentë shoferi për një vit

Një person u kap në Prizren duke vozitur me 105 km/h në zonën 50. Policia e Prizrenit në rrugën “Rrustë Kabashi” gjobiti të dyshuarin me...

Kapet hajni që vodhi në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së në Prizren

Pas një bashkëpunimi të ngushtë të institucioneve të sigurisë, është kapur hajni që kishte vjedhur në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, bëjnë të ditur...

Lajmet e Fundit