22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Totaj shpreh ngushëllime për vdekjen e profesorit, Fikrim Emra

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për ndarjen nga jeta të profesorit dhe kompozitorit të njohur prizrenas, Fikrim Emra.

Ai theksoi se Emra ishte një figurë e rëndësishme në jetën kulturore të qytetit, duke udhëhequr për një kohë të gjatë korin e SHKA “Agimi”.

“Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga jeta të profesorit dhe kompozitorit të njohur prizrenas, Fikrim Emra.

Z. Emra, kohë të gjatë udhëhoqi korin e SHKA “Agimi” dhe kontribuoi në jetën kulturore të qytetit, ndërsa, do ta kujtojmë për shpirtin e tij të këndshëm dhe artistik.

Ngushëllime familjes e miqve si dhe komunitetit të gjerë!”/PrizrenPress.com

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Lajmet e Fundit