19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Zhdukja e polices në Rahovec, ish-koloneli: Kolegët janë duke punuar sistematikisht për gjetjen e saj

Një zyrtare policore është raportuar e zhdukur në komunën e Rahovecit, nga dita e diele.

Në lidhje me si trajtohen zhdukjet ka folur ish-koloneli i Policisë së Kosovës, Refki Morina, i cili potencoi se të gjitha rastet i trajtojnë njëjtë.

Në rastin e polices, ai theksoi se janë duke punuar për gjetjen e saj.

“Çdo javë kemi persona të cilët na paraqiten të zhdukur, të moshuar ose të moshave të ndryshme, shumica e tyre kthehen pas një kohe, fatkeqësisht kemi edhe raste që përfundojnë tragjikisht “, u shpreh Morina në Klan Kosova.

“Për sa i përket procedurave janë të njëjta, sa i përket personave të zhdukur, me rastin e lajmërimit nga vajza e zyrtares policore se është zhdukur mamaja e saj, njësia hetimore në kuadër të stacionit edhe në nivel rajonal angazhohen në familjen e saj të ngushtë për të marrë informacione”.

“Kolegët janë duke punuar sistematikisht, duke marrë informacione nga familja”.

Më Shumë

Konjufca: Shteti i Serbisë përgjegjës për zhdukjen e Ukshin Hotit

Sot bëhen 25 vjet nga zhdukja e Ukshin Hotit. Më 16 maj 1999 në rrethana ende të pandriçuara është zhdukur Ukshin Hoti. Kuvendi i Kosovës...

Thaçit i shkojnë për vizitë në Hagë prindërit e tij

Prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi kanë shkuar sot për një vizitë në Hagë. Haxhi dhe Hyrë Thaçi kanë vizituar djalin e tyre, i cili po...

Lajmet e Fundit