31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

KFOR-i bën intervenim të përkohshëm në Urën e Fshajtë

Prej disa muajsh gjendja e Urës së Fshajtë, kishte paraqitur rrezik për shoferët dhe kalimtarët që e frekuentonin këtë pjesë, për shkak se mbrojtëset anësore të kësaj ure ishin dëmtuar.

Por gjatë ditës së sotme KFOR-i italian në bashkëpunim me KFOR-in turk, kanë intervenuar në këtë urë duke vendosur disa hekura që do të shërbejnë si mbrojtëse anësore në këtë urë.

Kjo urë ka rëndësi të madhe në qarkullimin dhe lidhjen e qytetit të Gjakovës me qytetet e tjera.

Kujtojmë që ura ka rreth 6 muaj që kishte mbetur pa mbrojtëse anësore duke paraqitur rrezik për të gjithë ata që e kanë frekuentuar këtë pjesë.

Ky intervenim sipas KFOR-it është vetëm i përkohshëm, duke e marrë parasysh që Ura e Fshajtë është e mbrojtur dhe është një monument kulturor dhe atyre nuk u lejohet të bëjnë intervenim tjetër në këtë urë, sepse pjesa tjetër u takon organeve të tjera kompetente./Telegrafi/

 

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Seanca e radhës së Kuvendit të Prizrenit: Fokus në menaxhimin e mbeturinave dhe dhënien e pronave komunale

Të enjten u mbajt mbledhja e radhës e Kuvendit të Prizrenit, ku u shqyrtuan dhe miratuan një sërë pikash të rendit të ditës. Pjesa më...

ZPS-ja dorëzon aktakuzë të ndryshuar për Isni Kilajn

Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës me seli në Hagë, ka dorëzuar aktakuzë të ndryshuar për ish-kryetarin e Malishevës, Isni Kilaj. Ai po akuzohet...

Lajmet e Fundit