25.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Me vetëfinancim, banorët e fshatit Landovicë rregullojnë lumin

Banorët e fshatit Landovicë me vetfinancim kanë rregulluar lumin e fshatit. Ata përkujdesen çdo ditë për mirëmbajtjen e tij. Madje rruga pranë lumit është zgjedhur si rruga më ekologjike në Prizren. 

Mëngjesin e së dielës erdhi tek lumi në mes të fshatit.

Bashkë me mbesën e tij, dhuratë këtij lumi në Landovicë të Prizrenit i bënë një rosë.

Banorët e Landovicës ndihen goxha krenarë për kujdesin ndaj fshatit.

Ndërsa për këtë, Tara Llapatinca u shpreh mjaft e lumtur.

Kurse rregullimi i kësaj pjese buzë lumit u bë me vetëfinancim të banorëve.

Ata përveç që grumbullojnë para për mirëmbajtjen e fshatit, kujdesen edhe vet me anë të me punës vullnetare të përditshme.

Megjithatë banorët kanë disa kërkesa për institucionet.

Në fshatin Landovicë janë rreth 200 shtëpi.

Ndërsa rruga pranë lumit në vitin 2019 është shpallur rruga më ekologjike në qytetin e Prizrenit.

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

I vidhet vetura një personit në Prizren

Një burrë ka njoftuar policinë në Prizren se persona të panjohuar ia kanë vjedhur veturën. Siç bën të ditur policia, rasti është duke u hetuar. “Ankuesi...

Përfunduan punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit

Kanë përfunduar punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit. Komuna e Prizrenit ka njoftuar se në kuadër të mirëmbajtjes së...

Lajmet e Fundit