31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

24 qershori është një ditë tejet e veçantë për Lionel Messin.

Pikërisht në këtë datë të vitit 1987 ka lindur gjeniu i futbollit.

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Pra, Messi sot e ka ditëlindjen dhe i mbush 36 vjet.

Në karrierën e tij ai ka fituar shumë trofe, në mesin e tyre edhe Kupën e Botës, me Argjentinën në Katar në vitin 2022.

Po ashtu ai i ka ‘rrëmbyer’ hiç më pak se tetë “Topa të Artë”.

Që nga mosha 21 vjeç, Messi ka qenë i nominuar për të fituar Topin e Artë dhe FIFA Lojtari Botëror i Vitit.

Një vit më vonë, në vitin 2009, ai fitoi çmimet e para të Topit të Artë si dhe FIFA Lojtari Botëror i Vitit.

Argjentinasi, vazhdoi dominimin e tij duke fituar edhe tre Topa të Artë në vitet 2010, 2011 dhe 2012.

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

Lionel Messi, po ashtu fitoi në sezonin 2010–11 UEFA Lojtari më i mirë në Evropë.

Në moshën 24 vjeçare, Messi u bë golashënuesi më i mirë i historisë së Barcelonës në të gjitha kompedicionet.

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Në moshën 25 vjeçare, Messi u bë lojtari më i ri që shënon 200 Gola në La Liga.

Në Shtator 2014, Messi arriti shifrën e 400 Gola me klubet dhe kombëtaren që në moshën 27 vjeçare.

Gjatë karrierës së tij, ka luajtur për ekipe si: Barcelona, Paris Saint Germain dhe tani luan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Trashëgimia e “Kino Lumbardhit” në Prizren, kinemasë më të vjetër në Kosovë

"Kino Lumbardhit" është një nga vendet më të njohura dhe historike të kinemasë në Kosovë, e cila edhe zyrtarisht është kinemja më e vjetër...

FOTO+VIDEO/ Si përpara 11 vitesh, Reali publikon fanellat e transfertave

Reali i Madridit publikoi këtë të hënë fanellat e dyta për sezonin 2024/2025, që do të përdoren nga skuadra e Carlo Ancelottit në takimet...

Lajmet e Fundit