35.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Prizren, policia në veprim kundër parkimeve joligjore dhe zhurmave

Policia e Kosovës nga rajoni i Prizrenit ka hartuar një plan operativ kundër parkingjeve ilegale dhe zhurmës në lagjen “Ortakoll”, duke shqiptuar më shumë se 100 gjoba brenda tri netëve.

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Policia e Kosovës respektivisht Stacioni Policor Prizren krahas shumë angazhimeve tjera në tërë territorin e zonës se përgjegjësisë është në zbatim të Planit Operativ ”Sezoni Verore 2024” ku në kuadër të saj, ka hartuar Planin e Veprimit për parkingjet ilegale dhe zhurmën e krijuar nga lokalet në lagjen Ortakoll”, thuhet në njoftim.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Plani i veprimit u zbatua në lagjen ‘Ortakoll’ me datat 21, 22 dhe 23 Qershor 2024 nga ora 22:00 deri 02:00.

“Ky plan veprimi është zbatuar edhe në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë e Inspektorateve KK Prizren. Gjate zbatimit të planit të veprimit janë shqiptuar 117 vendime për kundërvajtjet kryesisht parkime ilegale për rreth lokaleve – kafeneve”, njofton policia.

Sipas njoftimit, angazhim policor në bashkëpunim me Drejtorinë e Inspektorateve e në kuadër të kompetencave dhe autorizimeve ligjore do të vazhdojë edhe ditëve në vijim dhe jo vetëm në lagjen ‘Ortakoll’, por edhe lagjeve të tjera.

 

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

 

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Ballkani nis sot aventurën e re në LK, sfidon UE Santa Coloma

Kampioni i Kosovës, FC Ballkani sot nis aventurën e re në Ligën e Kampionëve. Skuadra më e suksesshme kosovare në arenën ndërkombëtare do të përballet...

Kryesuesja e Kuvendit të Prizrenit fton për mbledhje të rregullt më 18 korrik

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt të caktuar për datën...

Lajmet e Fundit