8.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Policia e Prizrenit ndërgjegjëson nxënësit për sigurinë në internet

Policia ka mbajtur ligjëratat në shtatë shkolla të komunës së Prizrenit, të dedikuara për nxënësit e klasave të pestë deri në të nëntën.

Tema e ligjëruar ka zgjuar interes tek nxënësit, të cilët janë bërë pjesë e diskutimeve dhe kanë shprehur pyetje lidhur me masat e sigurisë ndaj keqpërdorimit të internetit.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Kjo është një hap i rëndësishëm për të ndërgjegjësuar nxënësit rreth rreziqeve të internetit dhe për t’u përgatitur për të vepruar më të sigurt në këtë mjedis”.

“Ligjëratat e tilla do të vazhdojnë edhe në shkollat e tjera në rajonin e Prizrenit, duke ndihmuar në ndërgjegjësimin e mëtejshëm të nxënësve”, njofton policia./PrizrenPress.com/


Marketing 

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

FSK pranon kamionë ushtarak gjerman në vlerë 2.7 milionë €

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë bërë me pesë kamionë ushtarak sot pas ceremonisë së pranim-dorëzimit të mjeteve në vlerë prej 2.7 milionë eurove...

Kryetari Shaqir Totaj në SHBA afirmon bashkëpunimin e Prizrenit me Amerikën

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka zhvilluar takime me Drejtoreshën e Zyrës së Evropës...

Lajmet e Fundit