18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Prizreni me ujë të pijshëm, Dragashi ende në pritje

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” ka bërë të ditur se uji në Prizren është tani i sigurt për t’u konsumuar.

“Pas një pune të palodhur dhe intensive nga ekipet e tyre, cilësia e ujit është rikthyer në normalitet. Kompania falënderon të gjithë konsumatorët për durimin dhe bashkëpunimin e treguar gjatë kësaj kohe emergjente”, njofton “Hidroregjioni Jugor” nw Prizren.

Përsa i përket konsumatorëve në Komunën e Dragashit, ata janë udhëzuar të presin njoftime të mëtejshme. Kompania do të informojë nëse dhe kur uji do të jetë i sigurt për t’u konsumuar në këtë zonë./PrizrenPress.com/

 

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Totaj merr pjesë në dëgjimet publike në disa fshatra për buxhetin e vitit 2025

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit ka  marrë pjesë dje në dëgjimet publike në disa fshatra  për...

Dënohet me burgim me kusht drejtori i shkollës në Suharekë që përjashtoi arsimtaren me shami

Liman Bytyçi, ish-drejtor i shkollës fillore të mesme të ulët “Flamuri i Arbërit” në Reshtan të Suharekës, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prizren...

Lajmet e Fundit