34.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Xhaka para ndeshjes me Anglinë: Besojmë në forcat tona

Mesfushori shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka e pranon se sfida me Anglinë, do të jetë një ndeshje e vështirë, por ai beson në forcën e skuadrës së tij.

Anglia dhe Zvicra do të ndeshen të shtunën në Dyseldorf në kuadër të çerekfinales së Evropianit ‘Gjermani 2024’.

Kapiteni i Zvicrës në një intervistë për ‘20min.ch’, thotë se i njeh shumicën e lojtarëve të Anglisë nga koha kur ai ishte pjesë e Arsenalit.

“Anglia ka shumë më shumë lojtarë se kombet e tjera që luajnë në ligën e tyre vendase. Kjo bën që për mua të jetë e veçantë, pasi gjatë kohës sime në Premier Ligë kam luajtur kundër shumë prej tyre disa herë”, ka thënë Xhaka.

“Është një ndeshje eliminatore si çdo tjetër. Ne kemi vetëbesim dhe jemi të fokusuar në forcat tona, pavarësisht kundërshtarit”, ka theksuar Xhaka.

Ndeshja Angli-Zvicër fillon në orën 18:00.

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Arrestohet një person në Malishevë, i gjendet një pushkë gjuetie me dy fishekë

Është arrestuar një person në Vërmicë të Malishevës, pasi tek i njëjti është gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie me dy fishekë. Policia ka bërë...

Policia shqiptoi për 24 orë, 2292 gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 2292 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar disa aksidente...

Lajmet e Fundit