32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Prizreni shënon 248-vjetorin e pavarësisë së ShBA-ve

Sot, u festua 248 vjetori i pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Këndin Amerikan në Prizren dhe siç e do tradita kremtimin e filloi me hedhjen e topit – kryetari Shaqir Totaj, së bashku me mësuesen e anglishtes, Jennifer Musser nga Seattle.

Me këtë rast mysafirët panë dhe ekspozitën “Le ta eksplorojmë Amerikën përmes printimeve 3D”, të realizuara enkas për këtë ditë në hapësirën krijuese të Këndit Amerikan.

Profesori amerikan Tristan Hicks foli për Virxhinian Perëndimore, Profesoresha Jennifer Musser shpjegoi për Seattle, ndërsa vullnetarët e Korpusit të Paqes treguan karakteristikat e shteteve nga vijnë: Texas, Kolorado, Maine, Ohio dhe Kalifornia.

Sipas traditës, u pre dhe torta me Flamurin e SHBA-ve si shenjë respekti për miqësinë e përhershme me Amerikën. /PrizrenPress.com

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Lajmet e Fundit