27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Sot temperatura deri në 33 gradë Celsius, mund të ketë edhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme,të cilat siç thuhet në njoftim, gjatë pjesës së dytë të ditës mund te sjellin riga lokale shiu.

Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.

“Të dielën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme,të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës mund te sjellin riga lokale shiu”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet tutje në njoftim.

Marketing

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Kryetari Totaj priti komandantin e Policisë së Kosovës në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot drejtorin rajonal të Policisë së Kosovës në këtë qytet, kolonel Faton Alija, për të biseduar rreth thellimit të...

2 mijë e 220 tiketa trafiku të shqiptuara brenda 24 orëve

2 mijë e 220 tiketa trafiku janë shqiptuar brenda 24 orëve në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur policia përmes raportit. Poashtu, kanë ndodhur 28 aksidente...

Lajmet e Fundit