25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Besa Famgas – Rahoveci, pritet një ndeshje dramatike në hendboll

Besa Famgas e Rahoveci përballen të mërkurën mbrëma në ndeshjen e dytë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.

Ndeshja zhvillohet nga ora 19:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë.

Numri i shikuesve pritet të jetë i madh, njëjtë si përkrahja për ekipin pejan. Ndeshja pritet të jetë cilësore dhe shumë e fortë, njëjtë si sfida e parë në Rahovec.

Rahoveci është një fitore larg titullit të kampionit, të parit në histori. “Vreshtarët” do të udhëtojnë me këtë synim – për të fituar dhe për ta ngritur lartë trofeun e kampionit.

Plane të tjera kanë në ekipin pejan. Besa Famgas është e përkushtuar për fitore dhe për të bërë që kampioni të caktohet në ndeshjen e tretë që sërish do të zhvillohej në Rahovec.

Ndeshjet e deritashme kanë dëshmuar që cilësia e skuadrave është e përafërt. Dhe detajet do ta vendosin fituesin.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Gjinden tri mjete shpërthyese në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar për gjetjen e tri mjeteve shpërthyese në Dejnë të Rahovecit. “Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se përderisa ishte duke punuar...

Në Vërmicë arrestohet një turk, i ofron 10 euro ryshfet policit

Është arrestuar një shtetas i Turqisë në pikën kufitare në Vërmicë, pasi i njëjti i ka ofruar 10 euro ryshfet zyrtarit policor. I dyshuari me...

Lajmet e Fundit