35.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Prizreni do të mirëpres yjet e rokut në “Prizren Rock and Blues Festival”

Drejtuesit e festivalit më të madh të rockut dhe bluesit, “Prizren Rock and Blues Festival”, kanë njoftuar se janë gati të mirëpresin adhuruesit e rockut në Prizren më 4, 5 dhe 6 korrik.

Sipas organizatorëve, festivali do të ofrojë një program të pasur me artistët më të njohur vendas dhe botëror.

“Disa nga emrat e njohur që performojnë për herë të parë në qytetin e bukur të Prizrenit janë rock-bendi i njohur nga Suedia, Dirty Loops, rock-kitaristi Frank Gambale dhe All Stars, Bon Jovi Experience, Vlatko Stefanovski dhe shumë emra të tjerë. Prej bendeve dhe artistëve shqiptarë, janë grupi 403, Bojken Lako dhe Sokol Keci Band”, thuhet në njoftim.

Gjatë tri netëve, në periferi të qytetit të Prizrenit, në ITP Prizren ish-kampin gjerman të KFOR-it, do të performojnë plot 12 grupe.

Festivali hap dyert çdo ditë në ora 17:00, ndërsa performancat LIVE fillojnë nga ora 20:00./PrizrenPress.com/

 

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

NATO e shqetësuar: Situata e sigurisë në Kosovë ka mundësi për përkeqësim

NATO-ja dhe forca e saj paqeruajtëse në Kosovë, e njohur me shkurtesën KFOR, janë “shumë të shqetësuar për situatën e sigurisë dhe mundësitë e...

Arrestohet i dyshari i dytë për vrasjen e 26 vjeçarit nga Prizreni

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin e dytë në lidhje me vdekjen e 26-vjeçarit të therur me thikë në Prizren. Siç thuhet në njoftimin...

Lajmet e Fundit