22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Thaqi i OVL-së në Has për veteranët: Luftëtarët e vërtetë nuk shkojnë nga Serbia

Xhevdet Thaqi nga OVL në Has të Prizrenit u ka bërë thirrje veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që për asnjë arsye të mos kalojnë nga Serbia.

Ai tha se luftëtarët e vërtetë nuk kalojnë nga Serbia, derisa theksoi se për këtë arsye po ndodhin arrestime nga shteti serb.

“Luftëtarët e vërtetë nuk bien në territorin serb. Prapë ju bëj ftesë mos bini nëpër territorin e Serbisë, edhe ata që e kanë statusin e blerë me lek… kjo është një bazë e mirë që do t’i ndihmojë që shteti jugosllav nuk e ka në interes ta luftojë dikë që ka jetu në Angli e Gjermani”, u shpreh Thaqi në RTV Dukagjini.

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Vazhdon ndërtimi i Memorialit në Krushë të Vogël në nderim të martirëve

Në nderim të martirëve të masakrës së Krushës së Vogël, e cila ndodhi para 25 viteve - gjatë luftës në Kosovë, po vazhdon ndërtimi...

Erdogan Brando jep dorëheqje nga “Liria” e Prizrenit

Trajneri Erdogan Brando ka dhënë dorëheqjen nga "Liria" e Prizrenit. "Brando po jep dorëheqjen nga pozita e tij për arsye familjare", njofton klubi. "Ne e...

Lajmet e Fundit