18.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Xhaka për sekretin e suksesit të Leverkusen-it: Pimë gjak çdo mëngjes

I pyetur për të zbuluar sekretin e suksesit të Bayer Leverkusen-it këtë sezon, Granit Xhaka tha me shaka se ata “pijnë gjak çdo mëngjes”.

I pamposhtur në 51 ndeshje, kampioni e sapokurorëzuar i Bundesliga-s, Bayer Leverkusen po shijon një sezon të bujshëm.

Përpara finales së Europa League të së mërkurës kundër Atalanta-s në Dublin, drejtuesit të mesfushës iu kërkua të zbulonte sekretin e Leverkusen-it këtë sezon, dhe ai kishte një përgjigje befasuese.

“Ne pimë gjak çdo mëngjes”, u përgjigj me të qeshur Xhaka.

Në përballjen e së mërkurës me Atalanta-n, finalja e dytë e Europa League në karrierën e tij, Xhaka tha: “Nuk ka të dobët. Atalanta ka mposhtur Liverpool dhe Marseille, gjë që është mbresëlënëse”.

“Por ne po luajmë finalen për ta fituar atë. Ne do të shkojmë në kufijtë tanë dhe do të bëjmë gjithçka për të sjellë trofeun në Leverkusen”.

“Kam humbur të parën (finalen e Europa League), por gjithmonë ka një shans të dytë”, theksoi shqiptaro-zvicerani.

Xhaka humbi finalen e Europa League 2019 me Arsenal-in. Ndeshja përfundoi me fitoren 4-1 për Chelsea-n. Albanian Post

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

Zyrtare: Ballkani konfirmon largimin e Nazmi Gripshit

Ballkani ka bërë të ditur se Nazmi Gripshi nuk do të jetë lojtar i tyre. Kampioni i Superligës së Kosovës përmes një postimi në faqen...

Lajmet e Fundit