31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Europa dhe Conference League, 6 ekipe shqiptare zbresin në fushë

Euro 2024 mësoi mbrëmjen e djeshme edhe finalisten tjetër, ku tashmë Spanjë – Angli do të sfidohen për trofeun e madh ditën e dielë. Tashmë ky turne i ka lënë “skenën” Europa dhe Conference League. Takime dhe sfida mjaft interesante kanë rezervuar këto dy kompeticionet, ku 6 ekipe shqiptare do të zbresin në fushën e lojës. Llapi është skuadra e vetme shqiptare që do të luajë në Europa League. Ekipi nga kampionati i Kosovës do të nisë aventurën në transfertë, teksa në orën 20:30 do të sfidohet me Ëisla në Poloni.

Ndërkohë 5 ekipet e tjera luajnë në Conference League. Kështu gjithçka do të nis me duelin mes Malishevës dhe Buducnost, sfidë që starton në orën 17:00 dhe luhet në stadiumin “Stadiumi Zahir Pajaziti” në Podujevë. 1 orë më pas do të jetë radha e Shkëndijës së Tetovës. Kuqezinjtë luajnë në transfertë dhe sfidohen me Noah e Armenisë, duel që starton në orën 18:00. Tirana gjithashtu do të luajë në transfertë, teksa në orën 19:00 do të sfidojë gjeorgjianët e Torpedo Kutaisit. Ndërkohë Paartizani do të presë në “Elbasan Arena” skuadrën e Marsaxlokk, me sfidën që starton në orën 20:00.

Në fund, por jo më pak e rëndësishme është dueli i Vllaznisë. Shkodranët luajnë në transfertë dhe ndeshja fillon në orën 21:00 dhe kuqeblutë do të kenë përballë Valur. Duele të rëndësishme për ekipet shqiptare që synojnë ta nisin me këmbën e mbarë aventurën e tyre në këto kompeticione.

Marketing

Kompania “G&M Stone”, lidere në përpunimin dhe prodhimin e gurëve në Kosovë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Zyrtare: Valon Bunjaku rikthehet te Bashkimi

KB Bashkimi ka njoftuar zyrtarisht rikthimin e lojtarit Valon Bunjaku në ekip, raporton PrizrenPress. Me një deklaratë të përzemërt, klubi ka shprehur entuziazmin për kthimin...

Shpërthim te liqeni i Ujmanit – dëmtohen dy vetura

Një mjet shpërthyes është hedhur pak minuta më parë tek liqeni i Ujmanit, saktësisht afër pjesës ku po freskoheshin qytetarët. Lajmin për Telegrafin e ka...

Lajmet e Fundit